В одній із попередніх статей я детально описав, як бути, якщо багато відписок від розсилки. Та погляньмо на це з іншої сторони. Можливо це прозвучить дивно, та в деяких випадках відписка від розсилки це навіть добре 🙂
1. Відписка від розсилки не впливає на СПАМ
Відписка – це природний процес. По суті, це розрив умовного «договору» між автором розсилки та підписником, який раніше погодився отримувати ваші листи.
А це означає, що поштові клієнти (gmail, yahoo, ukr.net тощо) не карають за відписку. Ніякого погіршення спам рейтингу не відбувається.
Тому, найгірше, що може трапитися після відписки – це втрата підписника. А чи варто турбуватися з цього приводу? Ні в якому разі!
Одним (чи навіть декількома) підписником менше, одним більше… Це вам навіть на руку, як би дивно це не звучало. І зараз ви зрозумієте чому.
2. Підписна база самоочищується
Оскільки я є великим прихильником постійної сегментації та очищення підписаної бази, я завжди працюю над тим, аби моя база була активною, адже це безпосередньо впливає на високу доставку листів.
Крім того, абсолютно нецікаво працювати з тими, хто не зацікавлений в моїх листах. Ніякого сенсу від таких підписників.
Тому, коли підписники відписуються – це навіть добре. Мені не доведеться це робити самому, а отже, не доведеться витрачати на них свій час. Все просто.
3. Відписка – це сигнал, що можливо робите щось неправильно
Хоча відписка – це нормальна річ, та це не означає, що на неї зовсім не потрібно звертати увагу. Адже в разі великої кількості відписок це явний сигнал, що щось не так.
Ви відправили листа і через кілька днів побачили, що відписок забагато (наприклад, кілька десятків відписок на базу в кілька тисяч), то тут безперечно потрібно розібратися. Ігнорувати такі показники ні в якому разі не можна.
Якщо ж відписок кілька – це нормально. Не варто навіть переживати.
То що може бути причиною великої кількості відписок?
Можливо це сигнал, що ви даєте нерелевантний контент. Обіцяли одне, а даєте зовсім інше. Тоді й не дивно, що люди масово відписуються.
Або, якщо робите рекламу, то можливо не вгадали із таргетингом. В такому разі потрібно його покращувати.
Або, можливо, робите розсилки занадто часто. Таких причин, насправді, може бути більше. Як бачите, є над чим замислитися.
Висновок
Відписка – це нормально. Це набагато краще, ніж скарга на спам або ігнорування листів!
Дивіться на відписку як на сигнал, що можливо потрібно щось покращити. І головне робіть якісну та чесну розсилку, і тоді відписок буде мінімум 😉
Негативний результат це теж результат. Головне зробити правильні висновки з цих негативних результатів. Дякую за цікавий матеріал.
Саме так 🙂 Будь ласка