Що робити, якщо багато відписок від розсилки? Чому так відбувається? – це справді важливі питання, адже, якщо підписники масово відписуються, то їх щось не влаштовує.
Також, це може демотивувати вас, як автора розсилки. Погодьтеся, не дуже приємна картина, коли після розсилки ви з жахом бачите велику кількість відписок.
Ви написали листа, витративши свій час, відправили його, хотіли надати корисну інформацію, а замість подяки люди відписуються 🙁
Перш за все, слід розуміти, що:
- У відписці немає нічого поганого, тому не сприймайте близько до серця. Це цілком нормально. Ба більше, відписка в деяких випадках навіть добре.
- Мова йде про виключно про чесну розсилку, а значить ніякого спаму.
А тепер розберемо можливі причини великої кількості відписок та що з цим робити.
1. Нецікавий контент
Як би ви не старалися, ваші листи (контент) не будуть подобатися усім. Це нормально.
Тому, якщо підписник бачить, що ви надсилаєте йому нецікаві листи (зауважу, нецікавий для нього!!), то рано чи пізно він відпишеться.
2. Лист нудний
Начебто й лист вийшов корисним, хороші думки хочете донести, але можливо чогось не вистачає. Якщо листи “сухі”, то багатьом легше закривати їх, чи навіть відписатися, аніж їх читати.
Спробуйте трохи змінити стиль написання. Додайте гумору, інтриги, цікаві факти тощо.
3. Листи відправляються невчасно
Зрозуміло, що всім не догодиш, але якщо ваші листи приходять невчасно, то частина підписників залишають їх на “потім”, в надії, що прочитають їх згодом.
А коли таких непрочитаних листів десятки, або вже сотні, то рано чи пізно підписнику набридне і йому буде простіше відписатися.
Що з цим робити? Потрібно визначити оптимальний час відправки.
Знову ж таки, не всім підписникам підійде новий час, але воно підійде для більшої частини, і цього буде достатньо. А меншість нехай підлаштовується.
Як це правильно робити я детально опишу в окремому пості.
До речі, в деяких сервісах (наприклад GetResponse) є функція Perfect Timing, яка дозволяє відправити лист в оптимальний час для КОЖНОГО підписника окремо.
4. Форматування листа
Багато людей звертає увагу на зовнішній вигляд листа та його форматування.
Якщо лист незручно читати, то вони й не будуть цього робити. І неважливо чому так відбувається, це просто потрібно враховувати.
Тому переконайтеся, що зовнішній вигляд листа чистий, нічого зайвого у ньому немає. Зображення вдало підібрані, колірна гамма приємна і т.п.
А що стосується форматування тексту – це ще важливіше!
Лист не повинен бути занадто широким, щоб на великих екранах його було зручно читати.
Шрифт середнього розміру. Маленькі та занадто великі літери незручні. Золота серединка – це шрифт 14-15 пікс.
В абзаці близько 3-4 рядки. Якщо буде багато рядків в одному абзаці – читати дуже незручно.
Зверніть увагу, як оформляють книги, журнали та газети (популярні). А ще краще подивіться на мої листи 🙂
5. Інтенсивність розсилки
Тут все доволі просто. Можливо ви занадто часто робите розсилку, що багатьом не те, що не подобається, а навіть дратує.
Тому, якщо можлива причина саме в цьому – спробуйте робити розсилки рідше. Експериментуйте і знайдіть золоту серединку.
6. Нерелевантний лист
Отже, якщо листи (контент, котрим ділитеся) нерелевантні підписникам, то зрозуміло, що відписка – це доволі справедливе слідство.
І тут мова йде не про те, що листи нецікаві. Це зовсім інше. Це коли висилається інформація, в якій підписник не зацікавлений!
І в такому випадку потрібно радіти, якщо передплатник тільки відпишеться, адже він може поскаржитися, відзначивши листа спамом. А це гірший сценарій.
Підписника ви вже всеодно втратили, а ось репутацією домену потрібно дорожити.
Що з цим робити?
Для початку пам’ятати, що сегментація підписників вкрай важлива річ!
Навіть якщо відписок мало (тобто у вас з цим все в порядку), сегментувати свою базу всеодно потрібно.
Таким чином ви будете знати інтереси підписників й відповідно висилати тільки цікаві їм листи.
Далі, потрібно проаналізувати вхідний трафік. Якщо ви робите рекламу, то це прямий сигнал, що з якістю трафіку щось не те.
Задайте інтереси, властивості аудиторії, такі як стать, вік і т.д. Іншими словами, потрібно оптимізувати рекламну кампанію, щоб залучати максимально релевантний трафік.
Також важливо, аби підписна форма, та сторінка магніт в цілому, були правильно оформленими. Щоб підписники розуміли, що саме будуть отримувати від вас.
Аби не вийшло, що обіцяєте одне, а висилаєте зовсім інше.
І останнє, що стосується проблеми з релевантністю – ваше позиціювання та УТП. Дуже важливо, аби вони були чіткими та правильними.
7. Тема листа
Здавалося б, до чого тут тема листа? Та справа в тім, що читаючи тему листа у підписника формується уявлення про вміст самого листа.
І якщо будуть великі розбіжності (між темою та вмістом), то підписників це може обурити, що у свою чергу призводить до відписки.
Тому, пишіть тему листа таким чином, аби вміст був його продовженням. А ці 7 ідей допоможуть вам написати ідеальну тему листа.
Висновок
Ну що друзі, гадаю ситуація прояснилася й тепер вам зрозуміло, чому люди масово відписуватися від розсилок. А головне, знаєте, що з цим робити.
Повторюся… У відписці немає нічого поганого, коли ви все робите правильно. Це цілком нормально, коли частина людей більше не хочуть отримувати ваших листів.
ВАЖЛИВО! Заміряйте показники! Якщо щось міняєте, вам потрібно бачити, поліпшуються показники чи погіршуються.
Напишіть в коментарях, який середній відсоток відписок у вас?