Иван КуликовВітаю! Мене звати Іван Куліков. Я email-маркетолог, тренер, консультант з ефективної email-розсилки.

Допомагаю малому та середньому бізнесу налагодити правильну комунікацію з клієнтами та партнерами. Деталі про мої послуги ось тут.

Я сертифікований email маркетолог по оптимізації воронок (DigitalMarketer, San-Diego, USA, 2013).

Створюю навчальні матеріали (статті, подкасти, курси), виступаю наживо, проводжу вебінари та веду онлайн-тренінги.

Не залежу від офісу, тому багато подорожую.

Я дуже щаслива людина, тому що у мене чудова сім’я – прекрасна дружина і двоє прекрасних дітей. І звичайно ж, улюблена віддалена робота.

Хоча ще кілька років тому я жив виживав в кредит

Так, ще п’ять років тому я залишився без будь-якого джерела доходу і без грошових заощаджень. Це був один з найважчих періодів в моєму житті. Як це сталося, я опишу трохи нижче, а спершу я розповім про себе та свою професійну кар’єру.

Отже, я народився на західній Україні, в Закарпатті, в освіченій сім’ї, де було прийнято вважати, що підприємництво не для всіх, і щоб “знайти” своє місце під сонцем потрібно добре вчитися, щоб потім влаштуватися на гідну роботу.

Тому першою моєю роботою була школа. У 2003 році я влаштувався в школу викладачем математики та інформатики. Так, за освітою я математик 🙂

І хоча я знав, що викладачем в школі багато не заробиш, проте перша зарплатня мене все-таки змогла здивувати! Я отримав всього 280 грн., яких мені не вистачило навіть на заправку автомобіля…

Тож затримався я в школі ненадовго і через три роки я звільнився та пішов у пошуках кращих можливостей.

Якщо не спробую – не дізнаюся!

Дійсно, незважаючи на переконання, що з підприємництвом нам “не щастить”, ми з батьком вирішили спробувати зайнятися сімейним бізнесом. В цей час я ще працював у школі.

Ще з раннього дитинства я дуже полюбляв майструвати різні речі, і це добре у мене виходило (спасибі татові, майстрові на всі руки!). Тому нам не склало труднощів почати ремонтувати машини у себе вдома, де у нас були всі необхідні умови.

Дуже швидко ми отримали перше замовлення, потім друге, і справи швидко пішли вгору. Здавалося б, ось воно! Працюю вдома, гроші заробляю суттєво більше, ніж в школі, графік складаю сам собі, і ніхто мене не контролює.

Але дуже швидко я зрозумів, що з такою роботою моє здоров’я довго не витримає. Та й великого задоволення це не приносило. Тому я вирішив закрити нашу з батьком справу. В цей же час я вже вирішив піти зі школи, так що все довелося починати з чистого аркуша.

Практично відразу я знайшов собі нову роботу, яка привернула мою увагу одною, як потім виявилося вирішальною, деталлю – успішний підприємець шукав собі помічника.

Сила наставника

Як тільки я приступив до нової роботи поруч зі справжнім підприємцем (його звали Юра) я побачив, наскільки сильно відрізняється життя підприємця від “звичайного” найманого працівника.

Тоді я вперше усвідомив, що потрібно брати 100% відповідальність на себе за все, що відбувається. Це був перший цінний урок від мого першого наставника. Через два місяці я став його особистим помічником і його правою рукою.

Одного разу ми з ним розмовляли просто про життя і він мені сказав те, що вирішило долю всього мого подальшого життя: «Знаєш, Іван, ти чудовий хлопець, і дуже багато корисного робиш для мене та мого бізнесу. Але я знаю, що скоро ти мене полишиш.»

З чого ви взяли?! – Запитав я.

Його відповідь стала для мене другим цінним уроком: «Ти бачиш і вже багато розумієш з того, як влаштований бізнес. Я впевнений, скоро ти захочеш створити свій бізнес. Справа в тому, що такі як ми з тобою не можемо бути найманими, нам потрібна свобода дій. Це називається духом підприємництва. »

І він мав рацію. У 2006 році, менш ніж через рік, ми з ним розлучилися … З цього моменту все пішло інакше.

Точка невороття

16 червня 2006 року ми з моїм братом запустили особистий комп’ютерний магазин. Цього разу це був не звичайнісінький сімейний бізнес у дворі, а повноцінний магазин практично в центрі мого міста.

Оренда приміщення, договори з постачальниками, сплата податків, особиста печатка – все, як годиться. Чи достатньо цього, щоб бізнес став успішним ?! Тоді я вважав, що так.

Дуже скоро я зрозумів, що не все так просто, коли немає особистого досвіду у веденні бізнесу. І хоча продажі були, але багато чого можна було зробити по-іншому, і тоді результати отримали б набагато швидше. Проте ми стабільно і впевнено розвивалися, хоча і повільними темпами.

Через два роки ми були вже серйозними гравцями в нашому регіоні. Ми успішно пережили кризу 2008 року, практично не відчувши його на собі, в той час як багато наших конкурентів закривалися.

Це був цікавий і прибутковий бізнес. Але крім цього він був сімейним, в прямому сенсі цього слова. Моя дружина і син були в магазині практично весь час 🙂

З цього часу я вже розумів, що колишнім я не буду НІКОЛИ, і що підприємництво приносить мені величезне задоволення. Тому я успішно займався своїм комп’ютерним магазином до того часу, поки не прийшов час нових можливостей.

Інтернет-підприємництво

Починаючи з 2009 року я перебував у постійних роздумах з приводу бізнесу в інтернеті. Була одна важлива деталь в комп’ютерному бізнесі, яка не давала мені спокою – локальна залежність.

Я постійно повинен бути в справі і всім керувати особисто. Я не міг собі дозволити відключитися навіть на заслужений сімейний відпочинок. Тому так і ні разу з 2006 по 2012 я не поїхав зі своєю родиною на відпочинок. ЖОДНОГО РАЗУ!

Мене дуже надихали бізнеси в інтернеті, які не залежали від місця проживання та офісу, коли можна ними керувати віддалено, перебуваючи в будь-якій точці світу.

Иван Куликов

Тому починаючи з літа 2010-го я паралельно працював над новим проектом – це був американський стартап, який розробляв програмне забезпечення. Мене запросили в ньому взяти участь.

Я сильно занурився в цей проект, тому що розумів, що працювати в інтернеті, та ще й на американський ринок – це саме те, про що я думав весь останній рік!

Тому через кілька місяців сталося передбачуване…

Настав час вибирати – або я продовжую працювати в моєму бізнесі і займаюся тільки комп’ютерами, або я повністю йду в інтернет і прощаюся з комп’ютерним магазином.

Мені було нелегко, проте в листопаді 2010-го за один (!) вечір я вирішив продати свій бізнес… І зробив я це максимально швидко, щоб не гаяти час та почати нову перспективну справу – бізнес в інтернеті!

Який же опір я отримав від моїх рідних і близьких!!! Навіть моя дружина була категорично проти… Звичайно ж я їх розумів, але я дуже сильно довіряю своїй інтуїції, яка казала мені, що я повинен це зробити.

Тому я повністю був впевнений в своєму рішенні, навіть не знаючи, що мене чекає. Це був справжній виклик, нові можливості, а для мене це завжди цікаво!

Розворот на 180%

З цього моменту змінилося все! Я працюю вдома, моя сім’я завжди поруч, я проводжу багато часу з сином. Ми можемо виїхати куди завгодно, як тільки цього захочемо.

Трохи пізніше змінилася навіть наша прописка! У серпні 2011 року ми переїхали до Києва, в самісінький центр міста. Велика затишна квартира, мегаполіс, шикарна автівка, цікава дистанційна робота – все це було у мене.

Иван Куликов

А вже через кілька місяців я став співвласником цієї компанії. Нарешті, моя мрія збулася! Я добре заробляю, у мене бізнес в інтернеті і я не залежу від офісу.

Цінності мають велике значення

Як же важко було сприйняти, що мої цінності та цінності компанії не збігаються.

Приблизно через 10 місяців я з жахом зрозумів, що ставлення до співробітників було … м’яко кажучи, жахливим. І хоча особисто мене це не стосувалося, я всіляко намагався на це вплинути, тому що це не вписувалося в мої життєві цінності.

Тому я вирішив, або до мене прислухаються і ситуація змінюється на краще, або я йду! Але про це я поки нікому не говорив, тільки своїй дружині. До речі, на той час вона вже теж працювала з нами.

Серпень 2012 року. Ми з дружиною вирішили поїхати на кілька днів відпочити на море в Одесу, і там все добре зважити. Адже вирішувалася наша подальша доля – або ми продовжуємо працювати, закривши очі на розбіжності в наших з компанією цінностях, або ми обоє йдемо.

І ми вибрали другий варіант, про що і повідомили в той же день. Відразу ж на наступний день, як тільки ми повернулися до Києва, ми зібрали всі наші речі і повернулися до себе додому, в Закарпаття.

І тільки в дорозі виявився цікавий факт – ми рівно один рік прожили в Києві. В той же день, через один рік, ми повернулися додому.

Щоб піднятися, спочатку потрібно впасти

Що було далі? В емоційному, а особливо у фінансовому плані був повний НУЛЬ. У нас зовсім не було заощаджень, адже ми жили в своє задоволення, і не думали про наше фінансове майбутнє. Це було дуже нерозумно, і потім я добре це зрозумів.

Єдині гроші, які у нас тоді були – це кредитна картка, а це означало залізти в борги …

Багато хто скаже, що такий вчинок був дурним та необдуманим, і що я тоді зробив кілька кроків назад. Адже ще зовсім недавно я собі практично ні в чому не відмовляв, а трохи раніше я володів своїм успішним комп’ютерним магазином.

Як я міг свідомо від усього цього відмовитися?!

Справа в тому, що такі речі я сприймаю як виклик, і будь-яка “поразка” для мене це ніщо інше, як ДОСВІД. Я був упевнений, що все виправлю, адже я ПІДПРИЄМЕЦЬ, і повинен рухатися вперед, незважаючи ні на що.

Я зробив невелику паузу, щоб добре все зважити. Хоча час (а точніше фінанси) на мене тиснули, адже гроші швидко закінчувалися.

Нове успішне оточення

Менш ніж через місяць, як ми повернулися з Києва та залишилися ні з чим, я вирішив оточити себе людьми, чиї цінності і життєві погляди збігаються з моїми.

На останні гроші я придбав квиток на тренінг Миколи Латанського та Лізи Нікольс в Києві. Заправивши автомобіль в вересні 2012 я вирушив в столицю.

Тоді я ще не знав точно, чого очікувати від тренінгу, тому довірився інтуїції, і без зайвих намірів пішов на нього.

Але, за три дні тренінгу я побачив і усвідомив те, чого мені так давно не вистачало – успішне оточення! Я зрозумів, що хочу познайомитися особисто з Миколою і продовжити навчатися у нього.

Ідеальним варіантом було б – попрацювати в його академії. Тим більше на тренінгу оголосили, що їм потрібні працівники. Це був мій шанс!

І я ним скористався. Після приїзду додому, я одразу відправив їм своє відео резюме, і на наступний же день мене взяли на випробувальний термін. А вже через два тижні я був прийнятий в команду.

І тут понеслося! Зовсім інший підхід до життя, до роботи і до підприємництва. Я вбирав в себе все, як губка. А головне, я був поруч з успішним підприємцем.

Я познайомився з багатьма новими цікавими та успішними людьми, деякі з них світові авторитети та лідери в своїй індустрії.

Іван Куліков маркетинг

Так, довелося багато працювати, іноді дуже багато, навіть по 18-20 годин … Але воно було того варте!

Саме в академії Латанського я вперше познайомився з Email маркетингом та з інфобізнесом в цілому. І це стало для мене ключовим.

Рівно через рік я зрозумів, що мені знову пора рухатися далі, і йти вже своїм шляхом. Тому в жовтні 2013 роки я залишив Латанських, з ясним розумінням того, чим хочу займатися далі. І цього разу у мене вже була “фінансова подушка” 🙂

Проект LifeBiznes

кто такой Иван Куликов

18 червня 2014 року народився проект LifeBiznes. Проект, який я з гордістю називаю справою свого життя.

Моя місія – дати людям можливість отримувати задоволення від email-розсилки, аби люди були впевнені, що вона є якісною та корисною. Тому я допомагаю бізнесу налаштувати ефективну email-розсилку та налагодити правильну комунікацію з клієнтами та партнерами. Чим я можу бути корисним для Вас – читайте ось тут.

За цей час я допоміг десяткам людей. Відгуки можете почитати тут.

Як я вже говорив, сьогодні я дуже щаслива людина, чоловік і батько двох чудових дітей.

Ми багато подорожуємо, ведемо активний спосіб життя, і при цьому я займаюся своєю улюбленою справою. Бути незалежним і успішним підприємцем, що впливає на життя інших людей – це те, що приносить величезне задоволення.

кто такой Иван Куликов

Друзі, сподівюся моя історія надихнула вас почати змінювати своє життя на краще. Щиро бажаю вам знайти улюблену справу і отримувати цілковите задоволення від життя.

З повагою,
Іван Куліков
Автор проекту LifeBiznes