Хоча у відписці немає нічого страшного, все ж варто спробувати переконати підписника змінити своє рішення, адже це може допомогти вам зберегти доволі велику частину підписної бази.
До вашої уваги 5 способів, як суттєво зменшити кількість відписок від розсилки.
1. Кастомна сторінка відписки
Найпростіший та найшвидший варіант зменшити кількість відписок – це змінити саму сторінку відписки.
Фактично усі сервіси email-розсилки пропонують свій стандартний шаблон відписки. А це, зазвичай, текст типу “Аби відписатися натисніть на кнопку нижче”. Це сухо та неефективно.
Натомість, бодай трохи змінивши текст на сторінці відписки, ви зможете вплинути на кількість відписок щонайменше на 10-15%!
Зробіть текст щирим та ПЕРСОНАЛЬНИМ, від себе. Аби людина бачила, що до нього звертаєтеся ви, а не система. І найголовніше – покажіть, що вам не байдужа його відписка!
2. Запропонуйте альтернативні варіанти комунікації
Хоча цей спосіб, скоріш за все, не переконає змінити своє рішення одразу, та можливо це відбудеться згодом, через інший канал зв’язку.
Додайте лінки на ваші головні соц.мережі, на підписку на месенджер боти, та навіть на перепідписку 😉
Дайте людині можливість обрати найзручніший спосіб отримувати від вас сповіщення.
Насправді це зробити доволі просто. У багатьох сервісах розсилки можна додати лінки, а іноді навіть іконки (зображення).
3. Запропонуйте оновити підписку
Якщо у вас декілька підписних груп, то можна запропонувати підписнику обрати, яку розсилку залишити, а від якої відмовитися.
Це особливо актуально, якщо у вас декілька різних напрямків, по яким ви ведете розсилку. Можливо саме це і є причиною виникнення бажання відписатися!
Також гарний варіант – це запропонувати обрати інтенсивність підписки.
4. Гумор – страшна сила 🙂
Гумору забагато не буває, навіть у випадку відписки від розсилки.
Ось креативний та чудернацький варіант сторінки відписки організації Charity:Water, яка займається доставкою чистої питної води у бідні країни:
На сторінці відписки пропонується залишитися (відмовитися від відписки) в обмін на перегляд кумедного відео, в якому керівника закидують водяними кульками 😀
5. Бонус за перепідписку
Одразу після відписки запропонуйте якийсь бонус за перепідписку. Щось корисне та цінне, чого у підписника ще немає.
Це може бути якийсь закритий урок (інфобізнес), купон на знижку (будь-яка ніша) чи щось подібне, що спонукає підписника повернутися одразу.
Для цього підготуйте сторінку з коротким описом пропозиції та формою підписки і в налаштуваннях відписки вкажіть лінк на цю сторінку.
Зазвичай сервіси розсилки мають таку опцію.
Приклад з MailerLite.
Важливо! Не намагайтеся цим способом вмовити людину знову підписатися будь-якою ціною. Просто покажіть їй, що вона втрачає відписуючись і нехай це буде виключно її вибір.
Гадаю вам не потрібні “шарові” підписники, котрих тільки подарунки цікавлять.
Висновок
Здавалося б, людина щойно прийняла рішення відписатися і немає сенсу відмовляти її. Та справа в тім, що ви не знаєте напевне, чому саме вона прийняла таке рішення.
Можливо лист просто прийшов невчасно, або недостатньо цінними виявилися попередні листи. Чи можливо людина вирішила трохи “почистити” свою скриньку, і ви потрапили під роздачу.
В будь-якому разі не всі відписуються з наміром назавжди розірвати стосунки. Є ще ті, хто сумнівються! І ось заради них варто спробувати зменшити кількість відписок.
Поділіться, який варіант відписки вам більше до вподоби?